שיעבוד נכס

אנחנו בחברה הבורסאית אס. אר. רקורד, עוסקים ומתמחים בפתרונות מימון ואשראי לעסקים, כאשר בין המוצרים הפיננסיים המוצעים על ידינו תוכלו למצוא הלוואות לעסקים כנגד שיעבוד נכס.

מהו שיעבוד נכס?

שיעבוד נכס הוא למעשה מונח משפטי שנועד לצרכי הגדרת נכס ו/או קבוצת נכסים כבטוחה לקיומו של חיוב. בעולם הפיננסי. כאשר מדברים על שיעבוד נכס מדברים בדרך כלל על שיעבוד נכס נדל"ן ו/או רכב פרטי הנמצא בבעלותכם ו/או על נכס פיננסי דוגמת מניות, קרנות השתלמות/גמל/פנסיה וכדומה.

שיעבוד של נכסים מהווה חלופת ערבון לצרכי קבלת הלוואה בסכומים גבוהים יחסית ובתנאים טובים יותר מאילו שהיו מוצעים לכם ללא שיעבוד הנכס. ברוב המקרים, הלוואה תמורת שיעבוד נכס, תאפשר לכם לקבל הלוואה בגובה של עד 50 אחוזים מערך הנכס, אך בהחלט עשויים להיות מקרים בהם תקבלו הלוואות בגובה של יותר מ-50% מערך הנכס.

מה המשמעות של שיעבוד נכס?

המשמעות של הלוואה כנגד שיעבוד נכס היא שיעבוד מלא של הנכס עד למועד פירעון ההלוואה במלואה. משמעות זו מחייבת אתכם לבחון את הסיבה המרכזית בגינה אתם מתעניינים בנטילת הלוואה תמורת שיעבוד נכס כזה או אחר וזאת לצד בדיקה מקיפה של יכולות ההחזר שלכם. אי עמידה בתנאי ההלוואה ומועדי ההחזר, עשויה להוביל לכך שגם תאבדו את הנכס המשועבד וגם תדרשו לתשלומי ריבית, תשלומי החזר הוצאות משפטיות וכדומה.

מתי כדאי לקחת הלוואה כנגד שיעבוד נכס?

הלוואה כנגד שיעבוד נכס עשויה להוות פתרון פיננסי אופטימאלי עבור כל אילו מבינכם הנדרשים להלוואה גדולה יחסית ובתנאים נוחים וטובים. בדרך כלל, ישנן מספר סיבות עיקריות לנטילת הלוואה כנגד שיעבוד נכס, ביניהן:

  • הון עצמי ומשכנתא – זוגות צעירים שאין רשותם הון עצמי בגובה של 30% מערך הנכס אותו הם מעוניינים לרכוש, יכולים לקבל הלוואה למימון ההון העצמי במסגרת שעיבוד נכס קיים של ההורים. באופן זה, תינתן להם הלוואה בתנאים נוחים עם ריבית נמוכה.
  • השלמת עסקאות רכישה ומיזוגים – בעלי עסקים המעוניינים לקבל הלוואה גדולה שתסייע להם להשלים עסקת רכישה/מיזוג משמעותית, יכולים לשעבד נכס קיים תמורת כספי ההלוואה.
  • קושי כלכלי זמני בבית העסק – עסקים המתמודדים עם קשיים כלכליים תקופתיים, יכולים לשעבד את הכנס הקיים ולקבל הלוואה משמעותית בתנאים טובים ונוחים שמצד אחד תאפשר להם לצלוח את הקושי ולקדם את בית העסק ומצד שני תאפשר להם לגבש תכנית עסקית שמטרתה החזרת מלוא ההלוואה תמורת הנכס עוד לפני תום תקופת ההחזר.

שימו לב – הלוואה כנגד שיעבוד נכס מתאפשרת גם לבעלי חשבונות בנק מעוקלים ו/או מוגבלים, דבר העשוי לסייע לנוטל ההלוואה להתנהל מבחינה כספית ולפתור את הבעיות הכלכליות שהובילו אותו לחשבון בנק מעוקל ו/או מוגבל מלכתחילה.

כיצד לקבל הלוואה על ידי שעבוד נכס קיים?

אף על פי שניתן לקבל הלוואה כנגד שיעבוד של כל סוגי הנכסים, הנכס המועדף ביותר על ידי הגופים המלווים, הבנקאיים והחוץ בנקאיים הוא נכס נדל"ן מכל סוג. במסגרת שעבוד נכס נדל"ן תוכלו לקבל הלוואות גדולות ומשמעותיות ובתנאים אופטימאליים וטובים עבורכם. על מנת לקבל את ההלוואה תדרשו לבצע בדיקת שמאי לנכס שבבעלותכם ולאחר מכן לבצע בדיקת יכולת החזר אל מול הגוף המלווה.

למידע נוסף על התהליך אצלנו אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום.

להגשת בקשה למימון מלאו פרטים