שיעבוד נכס

שיעבוד נכס

אנחנו בחברה הבורסאית אס. אר. רקורד, עוסקים ומתמחים בפתרונות מימון ואשראי לעסקים, כאשר בין המוצרים הפיננסיים המוצעים על ידינו תוכלו למצוא הלוואות לעסקים כנגד שיעבוד נכס.

מהו שיעבוד נכס?

שיעבוד נכס הוא למעשה מונח משפטי שנועד לצרכי הגדרת נכס ו/או קבוצת נכסים כבטוחה לקיומו של חיוב. בעולם הפיננסי. כאשר מדברים על שיעבוד נכס מדברים בדרך כלל על שיעבוד נכס נדל"ן ו/או רכב פרטי הנמצא בבעלותכם ו/או על נכס פיננסי דוגמת מניות, קרנות השתלמות/גמל/פנסיה וכדומה.

שיעבוד של נכסים מהווה חלופת ערבון לצרכי קבלת הלוואה בסכומים גבוהים יחסית ובתנאים טובים יותר מאילו שהיו מוצעים לכם ללא שיעבוד הנכס. ברוב המקרים, הלוואה תמורת שיעבוד נכס, תאפשר לכם לקבל הלוואה בגובה של עד 50 אחוזים מערך הנכס, אך בהחלט עשויים להיות מקרים בהם תקבלו הלוואות בגובה של יותר מ-50% מערך הנכס.

מה המשמעות של שיעבוד נכס?

המשמעות של הלוואה כנגד שיעבוד נכס היא שיעבוד מלא של הנכס עד למועד פירעון ההלוואה במלואה. משמעות זו מחייבת אתכם לבחון את הסיבה המרכזית בגינה אתם מתעניינים בנטילת הלוואה תמורת שיעבוד נכס כזה או אחר וזאת לצד בדיקה מקיפה של יכולות ההחזר שלכם. אי עמידה בתנאי ההלוואה ומועדי ההחזר, עשויה להוביל לכך שגם תאבדו את הנכס המשועבד וגם תדרשו לתשלומי ריבית, תשלומי החזר הוצאות משפטיות וכדומה.

מתי כדאי לקחת הלוואה כנגד שיעבוד נכס?

הלוואה כנגד שיעבוד נכס עשויה להוות פתרון פיננסי אופטימאלי עבור כל אילו מבינכם הנדרשים להלוואה גדולה יחסית ובתנאים נוחים וטובים. בדרך כלל, ישנן מספר סיבות עיקריות לנטילת הלוואה כנגד שיעבוד נכס, ביניהן:

 • הון עצמי ומשכנתא – זוגות צעירים שאין רשותם הון עצמי בגובה של 30% מערך הנכס אותו הם מעוניינים לרכוש, יכולים לקבל הלוואה למימון ההון העצמי במסגרת שעיבוד נכס קיים של ההורים. באופן זה, תינתן להם הלוואה בתנאים נוחים עם ריבית נמוכה.
 • השלמת עסקאות רכישה ומיזוגים – בעלי עסקים המעוניינים לקבל הלוואה גדולה שתסייע להם להשלים עסקת רכישה/מיזוג משמעותית, יכולים לשעבד נכס קיים תמורת כספי ההלוואה.
 • קושי כלכלי זמני בבית העסק – עסקים המתמודדים עם קשיים כלכליים תקופתיים, יכולים לשעבד את הכנס הקיים ולקבל הלוואה משמעותית בתנאים טובים ונוחים שמצד אחד תאפשר להם לצלוח את הקושי ולקדם את בית העסק ומצד שני תאפשר להם לגבש תכנית עסקית שמטרתה החזרת מלוא ההלוואה תמורת הנכס עוד לפני תום תקופת ההחזר.

שימו לב – הלוואה כנגד שיעבוד נכס מתאפשרת גם לבעלי חשבונות בנק מעוקלים ו/או מוגבלים, דבר העשוי לסייע לנוטל ההלוואה להתנהל מבחינה כספית ולפתור את הבעיות הכלכליות שהובילו אותו לחשבון בנק מעוקל ו/או מוגבל מלכתחילה.

כיצד לקבל הלוואה על ידי שעבוד נכס קיים?

אף על פי שניתן לקבל הלוואה כנגד שיעבוד של כל סוגי הנכסים, הנכס המועדף ביותר על ידי הגופים המלווים, הבנקאיים והחוץ בנקאיים הוא נכס נדל"ן מכל סוג. במסגרת שעבוד נכס נדל"ן תוכלו לקבל הלוואות גדולות ומשמעותיות ובתנאים אופטימאליים וטובים עבורכם. על מנת לקבל את ההלוואה תדרשו לבצע בדיקת שמאי לנכס שבבעלותכם ולאחר מכן לבצע בדיקת יכולת החזר אל מול הגוף המלווה.

למידע נוסף על התהליך אצלנו אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום.

להגשת בקשה למימון מלאו פרטים

  מאמרים

  האם בשביל הלוואה אני צריך לבצע שיעבוד נכס?

  שיעבוד נכס

  העולם העסקי לא היה יכול לפעול ללא הלוואות. כל מי שמקים עסק יודע כי ביום הקמת העסק אין לו פעמים רבות די כסף נזיל בכדי לנהל את העסק ולכן הוא חייב לקחת הלוואה. ללא הלוואות הכלכלה המערבית לא הייתה יכולה להתקיים וזו עובדה. העניין הוא שיוקר ההלוואות יכול להשית על עסקים מכת מוות. כך יוצא כי כיום אנו משלמים ריבית גבוהה מאוד על הלוואות עקב העלאת הריבית של בנק ישראל והדבר ייקר מאוד את ההלוואות בארץ.
  אז מה אפשר לעשות בכדי להוריד את הריבית על ההלוואה? אם כן אחת האופציות היא לבצע שיעבוד נכס למלווה. ברגע שהמלווה מקבל ממך בטוחה של נכס יש סיכוי גדול שהוא יסכים להוריד את הריבית ואת עלות ההלוואה. שימו לב אתם לא חייבים לשעבד נכס בשביל לקבל הלוואה אך זו בהחלט יכולה להיות אופציה מעניינת למי שרוצה לשלם פחות על ההלוואה שלו.

  האם זה משנה ממי אני לוקח הלוואה ולמי אני עושה שיעבוד נכס?

  עולה השאלה האם זה משנה ממי אני לוקח הלוואה ולמי אני עושה שיעבוד נכס? אם כן אנו חייבים לציין כי זה מאוד אבל מאוד משנה.
  אתם חייבים להבין כי המלווים השונים נותנים תנאים שונים להלוואות וההבדלים בין המלווים השונים יכולים להסתכם באלפי שקלים (כמובן תלוי בגודל ההלוואה שלכם). לכן אנו מציעים לכם לבחון לעומק ממי אתם לוקחים את ההלוואה ולמי אתם משעבדים את הנכס וכך לעשות את העסקה הטובה ביותר. אל תלכו על המקום הראשון שמציע הלוואה אלא בדקו ובחנו כמה מקומות וכך תעשו את העסקה הטובה בשוק.

  מדוע לא כדאי לי לקחת הלוואה מבנק?

  עוד עצה שאנו רוצים לתת לכם בהקשר של הלוואות ושל שיעבוד נכס היא לא לקחת הלוואה מבנקים. לבנקים יש כוח אדיר בשוק ההלוואות ולכן ברוב המקרים הם נותנים הלוואות בתנאים גרועים ובעלויות עצומות. אנו ממליצים לכם לפנות אל חברת sr-accord החברה המובילה בארץ באשראי חוץ בנקאי וחברה השמה דגש על תנאים מעולים בהלוואות שלה.

  מתי כדאי לי לעשות שיעבוד נכס?

  אי אפשר לדבר על עולם העסקים המודרני מבלי להזכיר את העובדה כי כיום כמעט כל עסק צריך לקחת הלוואה. בכדי להתחיל את העסק, בכדי להרחיב את העסק ובכדי להתגבר על מכשולים מפתיעים אנו חייבים הלוואות וזו עובדה. העניין הוא שפעמים רבות הבנק מציע לנו הלוואה בתנאים גרועים. כך יוצא כי אם ניקח את ההלוואה הזאת נצטרך לשלם ריביות עצומות לבנק וזה לא משתלם בכלל.

  לכן אם אתם עסק ואתם רוצים לקחת הלוואה כדאי לכם לחשוב ראשית כל לפנות אל חברה חוץ בנקאית. שנית, לחשוב על הנושא של שיעבוד נכס. השעבוד מאפשר לכם לקבל תנאים טובים יותר של ההלוואה וזה שווה המון. לכן אם יש לכם נכס תחת שמכם או תחת שם החברה בהחלט יכול להיות כי משתלם לכם לעשות את השעבוד על הנכס. כאן נכנסת לתמונה חברת אס.אר אקורד אשר נותנת את ההלוואות הטובות בשוק בטח אם אתם עושים שעבוד. על כן, כדאי לפנות אליה במקרה שאתם צריכים הלוואה.

  האם זה משנה היכן אני עושה שיעבוד נכס?

  עולה השאלה האם זה משנה היכן אני עושה שיעבוד נכס? אם כן אנו חייבים לציין כי זה מאוד משנה. עליכם לדעת כי חברות חוץ בנקאיות יתנו תנאים טובים יותר בהלוואה פעמים רבות ויסכימו לתת לכם הלוואה גם אם הבנק שלכם סירב לכך.

  לכן אתם חייבים לבחון את כל האופציות להלוואה ולא ללכת עם ראש בקיר ולהידבק לבנק בבקשת ההלוואה וזאת מכיוון שפעמים רבות התנאים של הבנקים לא טובים בטח אל מול חברות המימון החוץ בנקאיות ואת זאת כדאי לכם להפנים ולהבין.

  על מה אני צריך להסתכל כאשר אני עושה שיעבוד?

  אם אתם עושים שיעבוד נכס אתם צריכים לבחון מספר דברים. קודם כל אתם צריכים לבחון את תנאי השעבוד ולצד זאת עליכם לבחון גם את תנאי ההלוואה שאתם מקבלים. עליכם לבחון לכמה זמן ההלוואה, מה גובה ההחזר החודשי, בכמה השעבוד שלכם שווה ועוד שורה של דברים בהקשר של ההלוואה והשעבוד אשר יאפשרו לכם לקבל את ההלוואה בתנאים הטובים ביותר שיש.

  כתיבת תגובה