מאמרים

מתי כדאי לי לעשות שיעבוד מניות?

שיעבוד מניות

אין ספק כי העלאות הריבית האחרונות על ידי בנק ישראל טרפו את הקלפים למערכת העסקית במדינת ישראל, מדוע אתם בוודאי רוצים לדעת. אם כן כל העלאת ריבית כזאת חונקת את מגזר ההלוואות. ומכיוון שקשה מאוד לנהל עסק ללא הלוואה, העלאות הריבית הללו משפיעות בצורה עצומה על העולם העסקי. לכן בעלי עסקים רבים ומנהלים רבים רוצים לדעת כיצד בכל זאת הם יכולים להוזיל את ההלוואות שכה חיוניות לפעילות העסקית שלהם?
אם כן יש לנו תשובה פשוטה בשבילכם בת שתי מילים, שיעבוד מניות. שמעתם נכון, באמצעות שיעבוד של מניות המלווה מקבל בטוחה. כך הוא יכול להרשות לעצמו לתת הלוואה יותר זולה. כמובן שאם רוצים לעשות שיעבוד של מניות הדבר צריך להיעשות בחברה פעילה ורווחית. זה משהו שכל בעל חברה צריך להבין. אך אין ספק כי השעבוד הוא דבר מצוין ודבר שכדאי לעשותו אם אתם רוצים לקחת הלוואה.

האם כדאי לי לעשות שיעבוד מניות לחברה זרה?

עולה השאלה האם כדאי לנו לעשות שיעבוד מניות לחברה זרה. בעצם השאלה היא האם כדאי לנו לקחת הלוואה מחברה זרה? אם כן אתם צריכים להבין כי זו טעות קטלנית לקחת הלוואה מחברה זרה.

אתם צריכים להבין כי תנאי הלוואה של חברה זרה יהיו גרועים יותר. לא רק זאת אלא שהם יהיו במטבע זר וכך אתם תהיו חשופים לתנודות בשערי המטבע. מה שאומר שאתם יכולים להפסיד עוד אלפי שקלים. גם ההתנהלות מול חברה זרה תהיה מורכבת וקשה. לכן ההמלצה שלנו בשבילכם היא לא לקחת לעולם הלוואה מחברה זרה ולקחת הלוואה רק מחברה ישראלית.

מדוע כדאי לי לקחת הלוואה מחברה חוץ בנקאית?

לאחר שהבהרנו כי לא עושים שיעבוד מניות לחברה זרה אנו רוצים להמליץ לכם לקחת הלוואה רק מחברה חוץ בנקאית. מכיוון שחברה כזו נותנת פעמים רבות את התנאים הטובים בשוק. היתרונות של חברה חוץ בנקאית אל מול בנק הם עצומים ולכן לא כדאי לקחת הלוואות מבנקים. אנו רוצים להכיר לכם את חברת אס.אר אקורד שהינה החברה המובילה בארץ באשראי חוץ בנקאי. ולכן מומלץ לפנות אליה אם אתם צריכים הלוואה.

האם כדאי לי לעשות שיעבוד מניות?

קשה לדמיין היום את עולם העסקים ללא הלוואות. למעשה יש מלומדים רבים הסבורים כי ההלוואות הם מה שאפשרו את הכלכלה המודרנית ואת עולם העסקים שאנו מכירים היום. העניין הוא שעד לאחרונה לבנקים היה כוח עצום בידיים, מכיוון שהם היו הגופים היחידים שנתנו הלוואות. כיום המצב הוא שונה משום שיש גם חברות חוץ בנקאיות רבות הנותנות הלוואות. על רקע זה אנו חייבים לציין כי לא משנה מהיכן אתם לוקחים הלוואה אתם צריכים לוודא כי התנאים שלה טובים.

כאן נציין כי פעמים רבות כדאי לכם לעשות שיעבוד מניות להלוואה שלכם. ברגע שאתם עושים שעבוד הריבית על ההלוואה יורדת ותנאי ההלוואה נעשים יותר טובים. אם אתם רוצים לקבל את ההלוואה הטובה ביותר בשוק כדאי לכם לפנות אל חברת אס.אר אקורד. החברה יצרה סטנדרט חדש בתחום ההלוואות ומספקת הלוואות לעסקים ויחידים בתנאים מעולים. טובים בהרבה מחברות או בנקים אחרים.

האם כדאי לי לעשות שיעבוד מניות לבנק מחו"ל?

נאמר כי אתם רוצים לקחת הלוואה, עולה השאלה האם כדאי לנו לקחת הלוואה מבנק מחו"ל ולעשות שיעבוד מניות להלוואה זו? אם כן התשובה היא שממש אבל ממש לא כדאי. מכיוון שהבנק בחו"ל הוא לא מכיר טוב את המשק הישראלי ולכן הוא יגבה מכם ריבית מאוד גבוהה.

גם כל ההתנהלות מול הבנק לא תהיה נוחה מכיוון שהוא יושב בחוץ לארץ ואתם יושבים בישראל. פעמים רבות הבנק ייתן את ההלוואה בדולרים ולא בשקלים וכך כל תזוזה מטה של שער הדולר תפגע בכם קשות מכיוון שההלוואה שלכם תיחתך. לכן לא כדאי לקחת הלוואה מבנק בחו"ל וזו עובדה.

אל תיקחו הלוואה מבלי לדבר עם לווים אחרים

אם אתם באים לקחת הלוואה עם שיעבוד מניות או ללא שעבוד כדאי לכם לדבר עם לווים אחרים. לווים אשר לקחו את ההלוואה מהחברה או הבנק שאליו אתם פונים. את הלווים הללו תשאלו האם החברה או הבנק הם אמינים והאם הם מהימנים וכך תדעו האם לקחת הלוואה מחברה זו או לחפש חברה אחרת טובה יותר ללווים.

כתיבת תגובה